Santal – éterický olej

Podle historických záznamů, první používaní santalu bylo při obětování Bohu a v kadidlech při náboženských slavnostech během dávných vedických dob v Indii. Postupně byly prokázány specifické léčivé účinky santalu. Ženy v Indii si cenily santalu pro jeho vůni a používaly ho v péči o pleť.


Maročané si ho od pradávna vyměňovali s Indií. Indové jim zaslali Santal a oni Indii horninu Ghassoul a arganový olej. Proto má Santalový olej a prach své místo v Maghrebské kultuře obyvatelstva a je součástí i Hammam rituálů.

Santal má silné léčivé účinky a je nejlépe známou antiseptickou a germicidní látkou. Je ideální pro mastnou pleť. Byl využíván pro léčbu seberoiceké dermatitidy na obličeji a pokožce hlavy. Je též ideální pro preventivní péči. Nejcennější schopností santalu je, že dokáže zlepšit normální funkce kůže. Červený santal (Red Chandal) působí jako přírodní UV filtr a chrání pleť před slunečními paprsky.

Santalové dřevo je velká vzácnost, pozor- léčebné účinky obsahuje pouze santal pocházející z Indie. Jeho cena je tedy skutečně vysoká, jelikož santalové dřevo je v dnešní době pouze v několika málo počtech a bude ho ještě méně.